Szybkie podsumowanie: 8x8 vs. RingCentral

  • 8x8 stworzono z myślą o globalnym zasięgu:
    Nielimitowane połączenia międzynarodowe do 14 krajów w planie X2 i do 48 w planie X4, nielimitowane SMS-y, umowy HIPAA BAA w standardzie oraz wideokonferencje dla 500 uczestników. Haczyk polega na tym, że cennik jest dostępny wyłącznie na zapytanie, a szacunki zewnętrzne wskazują na koszty rzędu od ok. €24 do €44/użytkownika/miesiąc.
  • RingCentral stworzono dla głębi i przejrzystości na rynku krajowym:
    Oficjalny cennik od €20/użytkownika/miesiąc, ponad 300 integracji i lepszy czat zespołowy. Haczyk to limity SMS-ów (25, 100 i 200 wiadomości na użytkownika miesięcznie w zależności od pakietu), a uzyskanie pełnej swobody w połączeniach międzynarodowych wymaga płatnych dodatków.
  • Werdykt: nie ma jednego uniwersalnego zwycięzcy.
    Na platformie G2 oba flagowe produkty mają remis z oceną 4.2/5. Decyzja sprowadza się do tego, jak wielu połączeń międzynarodowych potrzebujesz i jak bardzo cenisz sobie publicznie dostępny cennik.
  • Trzecia opcja: CloudTalk
    Lokalne numery w ponad 160 krajach z w pełni jawnym cennikiem za użytkownika już od €25/użytkownika/miesiąc oraz natywną synchronizacją z CRM. Dzięki temu nie musisz już wybierać między globalnym zasięgiem a przejrzystością cenową.

Wprowadzenie

Obie platformy świetnie sprawdzą się w zespołach telefonicznych, ale odpowiadają na różne priorytety. Wybór między 8x8 a RingCentral w 2026 roku zależy od Twoich konkretnych potrzeb – czy zależy Ci na globalnym zasięgu połączeń, czy na przejrzystych cenach krajowych i głębokich integracjach. Nie ma tu jednego uniwersalnego zwycięzcy.

Firma 8x8, założona w 1987 roku i obsługująca obecnie około 3 miliony użytkowników biznesowych, jest liderem pod względem zasięgu międzynarodowego. Nielimitowane połączenia wychodzące obejmują 14 krajów w planie X2 i 48 w planie X4, SMS-y są nielimitowane (a nie rozliczane impulsowo), umowy HIPAA BAA są dostępne w standardzie (a nie jako płatny dodatek), a w spotkaniach wideo może brać udział do 500 uczestników. Flagowy system telefoniczny tej firmy, 8x8 Work, posiada ocenę 4.2/5 na G2 na podstawie ponad 818 opinii.

RingCentral, obecny na rynku od ponad 20 lat, podchodzi do tego samego tematu od strony krajowej: oferuje publicznie dostępny cennik od €20/użytkownika/miesiąc, galerię z ponad 300 integracjami, lepszy czat zespołowy i współpracę oraz szczegółowe pakiety, dzięki którym kupujesz dokładnie taki zestaw funkcji, jakiego potrzebujesz. RingEX, flagowy system telefoniczny tej marki, ma ocenę 4.2/5 na G2 na podstawie ponad 1 300 opinii, co stanowi większą próbę badawczą z tych dwóch platform.

Nasza recenzja 8x8 oraz recenzja RingCentral szczegółowo opisują obie platformy od A do Z.

Podział jest jasny:

  • 8x8 pasuje do zespołów rozproszonych globalnie, które codziennie wykonują połączenia zagraniczne i wolą mieć ryczałtową strefę połączeń zamiast rachunków naliczanych za każdą minutę.
  • RingCentral pasuje do zespołów działających głównie na rynku krajowym (szczególnie powyżej 50 stanowisk), które potrzebują przewidywalnych cen do zaplanowania budżetu oraz integracji ze wszystkimi narzędziami, z których już korzystają.

Poniżej analizujemy tę decyzję krok po kroku: mocne strony, funkcje, połączenia międzynarodowe, całkowity koszt, integracje, bezpieczeństwo, użyteczność i opinie. Możesz też przejść bezpośrednio do tabeli kluczowych różnic, aby szybko porównać RingCentral i 8x8.

Reviews

Chcesz mieć globalny zasięg połączeń i przejrzystą cenę?

Zobacz, jak CloudTalk radzi sobie z połączeniami na żywo: lokalne numery w ponad 160 krajach, natywna synchronizacja z CRM i ceny za użytkownika, które sprawdzisz bezpośrednio na stronie.

8x8 vs. RingCentral: Główne zalety obu platform

Obaj dostawcy to dojrzali gracze na rynku zunifikowanej komunikacji z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, i obaj sprawnie poprowadzą Twój firmowy system telefoniczny. Wygrywają jednak w innych obszarach: globalny zasięg i prostota kontra przejrzystość cen krajowych i głębokie integracje. Przy wyborze między RingCentral a 8x8 należy uczciwie porównać ich równorzędne zalety, a nie szukać wygranego i przegranego.

  • 8x8 stawia na zasięg połączeń międzynarodowych i prostotę konfiguracji
  • RingCentral stawia na przejrzystość cenową i głębokie integracje krajowe

W czym wyróżnia się 8x8

AtutDlaczego to ważne
Nielimitowane strefy połączeń międzynarodowychNielimitowane połączenia wychodzące do 14 krajów w planie X2 i do 48 w planie X4. Dla zespołu dzwoniącego codziennie do Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Australii ten jeden element może przeważyć szalę na korzyść całej umowy.
Nielimitowane SMS-y bez miesięcznych limitówWysyłanie wiadomości tekstowych nie jest limitowane na użytkownika, co eliminuje konieczność żmudnego liczenia dodatkowych opłat, które komplikuje porównanie planów RingCentral.
Umowy HIPAA BAA w standardzieUmowy BAA (Business Associate Agreements) są dołączane do kontraktu bez konieczności przechodzenia na najwyższe pakiety, a ukrywanie danych PCI w nagraniach rozmów działa bez dodatkowej pracy programistów.
Prosta konfiguracja od zarazRecenzenci spójnie opisują portal administracyjny jako przejrzysty, a G2 ocenia 8x8 wyżej niż RingCentral pod kątem łatwości zarządzania.
Publikowane statystyki dostępności (uptime) dla poszczególnych regionów8x8 publikuje miesięczne statystyki dostępności usług w podziale na regiony na swojej stronie zaufania, co stanowi większą przejrzystość operacyjną niż u większości konkurentów.

W czym wyróżnia się RingCentral

AtutDlaczego to ważne
Publicznie dostępny cennikPlany Core za €20, Advanced za €25 i Ultra za €35 na użytkownika miesięcznie przy rozliczeniu rocznym. Możesz zaplanować budżet wdrożenia bez konieczności rozmawiania z działem sprzedaży, czego nie zrobisz w przypadku 8x8.
Katalog ponad 300 integracjiOkoło pięciokrotnie więcej natywnych integracji niż w 8x8, ze szczególnym uwzględnieniem popularnych narzędzi biznesowych, takich jak ServiceNow, Canvas czy Smarsh.
Lepszy czat zespołowy i współpracaWymiana wiadomości, udostępnianie plików i zarządzanie zadaniami są traktowane priorytetowo, a nie jako dodatek na siłę, co ma znaczenie, jeśli system telefoniczny służy również jako wewnętrzne narzędzie komunikacji.
Szczegółowe pakiety i kontrola funkcjiNagrywanie rozmów, podsłuchiwanie (whisper/barge) i zaawansowana analityka są przypisane do konkretnych, znanych pakietów, dzięki czemu kupujesz dokładnie to, czego potrzebujesz, zamiast negocjować cały pakiet.
Udokumentowana zgodność z przepisami do pobraniaPubliczny portal zaufania zawiera certyfikaty HITRUST CSF, SOC 2 Type II, SOC 3, ISO 27001, 27017, 27018 i 22301, wraz z podpisanymi umowami BAA dla klientów z sektora opieki zdrowotnej.

W skrócie: Kluczowe różnice między 8x8 a RingCentral

Skorzystaj z poniższej tabeli porównawczej RingCentral i 8x8, aby określić, co jest najważniejsze dla Twojego biznesu, a następnie przejdź do odpowiedniej sekcji, by poznać szczegóły.

Kategoria8x8RingCentralNajlepsze rozwiązanie dla
Przejrzystość cenowaWyłącznie na zapytanie; oficjalne cenniki wycofano w 2023 rokuW pełni jawna: €20 / €25 / €35 za użytkownika/miesiąc przy rozliczeniu rocznymZespołów, które chcą poznać cenę przed kontaktem ze sprzedawcą
Model połączeń międzynarodowychNielimitowane połączenia do 14 krajów (X2) lub 48 (X4) w pakiecieNielimitowane połączenia w USA i Kanadzie; połączenia międzynarodowe przez płatne dodatkiZespołów rozproszonych globalnie
Limity SMSNielimitowane SMS-y, brak miesięcznego limitu25 (Core), 100 (Advanced), 200 (Ultra) na użytkownika/miesiąc, potem opłaty za nadużycie limituZespołów opierających swoje działania na masowej wysyłce SMS-ów
Zasięg integracji krajowychOkoło 60 natywnych integracjiKatalog ponad 300 aplikacji, głęboka integracja z narzędziami korporacyjnymi w USAZespołów krajowych powyżej 50 stanowisk
Czat zespołowy i współpracaDostępny, ale drugorzędny wobec komunikacji głosowejWymiana wiadomości, plików i zadań na najwyższym poziomieZespołów używających systemu telefonicznego do komunikacji wewnętrznej
HIPAA i zgodność z przepisamiUmowy BAA w standardzie, FedRAMP Moderate, maskowanie danych PCIHITRUST CSF, SOC 2 Type II, ISO 27001, umowy BAA dla służby zdrowiaObaj dostawcy są wiarygodni; podmioty regulowane powinny zapoznać się ze stronami zaufania obu firm
Stopień skomplikowania konfiguracjiProsty od razu po uruchomieniu; wyżej oceniany pod kątem łatwości administrowaniaWięcej opcji konfiguracji, większa kontrolaZespoły bez dedykowanego działu IT częściej wybierają 8x8
Dopasowanie do Call Center8x8 Contact Center, ocena 4.1/5 na podstawie 235 opinii w G2RingCX od €65/agenta/miesiąc; Contact Center ocena 4.1/5 na podstawie 185 opiniiOba rozwiązania są opłacalne; CCaaS od 8x8 jest jednak dojrzalszy
Liczba opinii i ocena4.2/5 na G2 na podstawie ponad 818 opinii (8x8 Work)4.2/5 na G2 na podstawie ponad 1 300 opinii (RingEX)Taki sam wynik; skup się na opiniach użytkowników, a nie na samych gwiazdkach

Funkcje 8x8 vs. RingCentral

Kwestia funkcji w pojedynku 8x8 vs. RingCentral sprowadza się do jednego: 8x8 oferuje gotowy zasięg, a RingCentral stawia na możliwość wyboru. Oto co każda z platform robi dobrze, a w czym ustępuje konkurentowi.

Funkcje 8x8

Główną zaletą 8x8 jest zasięg międzynarodowy. Nielimitowane połączenia zagraniczne i nielimitowane SMS-y są zawarte w pakiecie, a nie rozliczane za każdy kraj czy wiadomość, a platforma łączy UCaaS i CCaaS w ramach jednej umowy. Minusem jest fakt, że nie dowiesz się nic o cenach bez rozmowy ze sprzedawcą.

Co 8x8 robi dobrze:

  • Nielimitowane strefy połączeń międzynarodowych: Nielimitowane połączenia wychodzące do 14 krajów w planie X2 i do 48 w planie X4, co eliminuje stres związany z opłatami za minutę w zespołach dzwoniących codziennie do Europy czy regionu APAC.
  • Nielimitowane SMS-y bez limitu na użytkownika: liczba wysyłanych wiadomości tekstowych nie wpływa na budżet, co stanowi najbardziej wyraźny kontrast w porównaniu z limitami pakietów w RingCentral.
  • Umowy HIPAA BAA i FedRAMP Moderate w standardzie: zgodność z przepisami jest częścią każdej umowy, a nie tylko najdroższego pakietu, a ukrywanie danych PCI w nagraniach działa bez konieczności wdrażania dedykowanych rozwiązań.
  • UCaaS i CCaaS na jednej platformie: agent przekazujący klienta do działu wsparcia udostępnia tę samą historię połączeń i nagrań w ramach jednego logowania i jednej bazy danych.
  • Spotkania wideo do 500 uczestników: to niemal dwukrotnie więcej niż oferuje większość konkurentów na rynku systemów telefonicznych, z obsługą 46 języków w interfejsie spotkań.

W czym 8x8 ustępuje konkurencji:

  • Cennik nie jest publicznie dostępny. Firma 8x8 wycofała publiczne cenniki w 2023 roku, więc każdy pakiet wymaga kontaktu z działem sprzedaży. Szacunki zewnętrznych źródeł sugerują, że pakiet X2 kosztuje około €24/użytkownika/miesiąc i może wzrosnąć do €44, a pakiety dla call center są znacznie droższe – należy jednak traktować to wyłącznie jako szacunki, a nie oficjalne dane.
  • Pakiet połączeń do 48 krajów jest ograniczony do wyższych planów. Plan X2 obejmuje 14 krajów; powszechnie reklamowane 48 krajów wymaga zakupu planu X4. Niektóre kierunki wykluczają również numery komórkowe, a międzynarodowe połączenia bezpłatne (toll-free) są zazwyczaj rozliczane za minutę.
  • Mniejszy wybór integracji w marketplace. Około 60 natywnych integracji w porównaniu do ponad 300 w RingCentral, ze szczególnie skromną ofertą narzędzi dla amerykańskich przedsiębiorstw.
  • Trudno oszacować rzeczywisty koszt z góry. Opłaty regulacyjne, koszty E911 i opłaty za przekroczenie limitów kumulują się, a wieloletnie umowy z karami za wcześniejsze rozwiązanie zwiększają ryzyko zobowiązania.

Funkcje RingCentral

Główną zaletą RingCentral jest przejrzysty, warstwowy cennik z silnymi integracjami i narzędziami do współpracy. Możesz łatwo sprawdzić cenę, zobaczyć, które funkcje odblokowuje dany pakiet, i połączyć system z niemal każdym narzędziem używanym w firmie. Minusem są jednak limity wiadomości i koszty połączeń międzynarodowych.

Co RingCentral robi dobrze:

  • Przejrzysty, warstwowy cennik: pakiety Core za €20, Advanced za €25 oraz Ultra za €35 za użytkownika/miesiąc przy płatności rocznej, z jasnym podziałem funkcji w każdym planie.
  • Ponad 300 aplikacji w bibliotece: najbogatszy ekosystem integracji w tym porównaniu, obejmujący niszowe narzędzia biznesowe, których nie obsługuje 8x8.
  • Prawdziwy czat zespołowy i współpraca: przesyłanie wiadomości, udostępnianie plików i zarządzanie zadaniami są wbudowane, a nie dodane na siłę, co świetnie sprawdza się w zespołach konsolidujących komunikację wewnętrzną.
  • Precyzyjnie podzielone pakiety funkcji: automatyczne nagrywanie połączeń oraz monitorowanie i szeptanie (whisper/barge) są dostępne od pakietu Advanced; nielimitowana przestrzeń dyskowa i 10 000 minut na numery bezpłatne – w pakiecie Ultra.
  • Dowody zgodności z przepisami do pobrania: publiczny portal zaufania z certyfikatami HITRUST CSF, SOC 2 Type II, ISO 27001 oraz umowami BAA, co znacznie skraca proces weryfikacji bezpieczeństwa.

W czym RingCentral ustępuje konkurencji:

  • SMS-y są limitowane w każdym pakiecie. 25 wiadomości na użytkownika/miesiąc w pakiecie Core, 100 w Advanced, 200 w Ultra, a po ich przekroczeniu obowiązują opłaty od około €0.01 za wiadomość. Jeden proces przypomnień o spotkaniach potrafi wyczerpać limit z pakietu Core w kilka dni.
  • Połączenia międzynarodowe wymagają dopłaty. Nielimitowane połączenia obejmują tylko USA i Kanadę; dopasowanie oferty do 48 krajów z 8x8 oznacza konieczność zakupu numerów międzynarodowych od około €5.99/użytkownika/miesiąc oraz dodatkowe opłaty za minuty połączeń.
  • Kluczowe funkcje są zablokowane w niższych planach. Pakiet Core nie oferuje automatycznego nagrywania rozmów, integracji z CRM ani paneli analitycznych, co sprawia, że dla większości zespołów pracujących z klientami pakiet Advanced to absolutne minimum.
  • Minuty na numery bezpłatne są współdzielone i jest ich niewiele. 100 minut na całe konto w planie Core, 1 000 w Advanced, 10 000 w Ultra, bez opcji nielimitowanej w żadnym pakiecie.

Porównanie funkcji krok po kroku

Funkcja8x8RingCentralCloudTalk
Model połączeń międzynarodowychNielimitowane do 14 (X2) lub 48 (X4) krajówNielimitowane do USA i Kanady; międzynarodowe jako dodatkiLokalne numery w 160+ krajach
Pakiet SMS/wiadomości tekstowychNielimitowany, bez limitów25 / 100 / 200 na użytkownika/miesiąc w zależności od pakietuSMS i MMS z automatyzacją i szablonami
Zgodność z HIPAAUmowy BAA w standardzieUmowy BAA dla klientów z sektora medycznego, certyfikat HITRUSTNarzędzia zgodne z RODO, SOC 2 Type II i HIPAA we wszystkich planach
Czat zespołowy i współpracaDostępne, ale drugorzędne wobec funkcji głosowychProfesjonalny komunikator, pliki i zadaniaSkupione na połączeniach, z CRM jako głównym źródłem danych
Monitorowanie połączeńPrzejmowanie, monitorowanie i szeptanie w pakiecie X4Szeptanie i przejmowanie od pakietu Advanced (€25)Monitorowanie połączeń z coachingiem na żywo
Zaawansowane statystykiAnalityka dla menedżerów w pakiecie X4Podstawowa w pakiecie Core; pełna analityka od poziomu AdvancedPulpity nawigacyjne w czasie rzeczywistym i raportowanie agentów
Natywna synchronizacja z CRMSalesforce i najpopularniejsze systemy CRM, łącznie około 60 integracjiPonad 300 aplikacji; Salesforce wymaga pakietu AdvancedNatywna integracja z Salesforce, HubSpot, Pipedrive
Przejrzystość cenTylko na zapytanieW pełni publiczny cennikPubliczny cennik za użytkownika od €25/użytkownika/miesiąc
Dopasowanie do contact centerDojrzałe CCaaS w ramach tej samej umowyRingCX od €65/agenta/miesiącGłosowi agenci AI jako dodatek rozliczany na podstawie zużycia
Reviews

Wypróbuj wszystkie funkcje CloudTalk za darmo!

Karta kredytowa nie jest wymagana. Po prostu zarejestruj się i testuj wszystkie nasze możliwości przez 14 dni za darmo.

Połączenia międzynarodowe i globalny zasięg: 8x8 vs. RingCentral

To największa różnica w całym zestawieniu i czynnik, który najpewniej przesądzi o wyborze. Jeśli Twój zespół codziennie dzwoni za granicę, różnica między pakietem połączeń a stawkami za minutę szybko się skumuluje: kilku agentów wykonujących codzienne połączenia do Europy może wygenerować wyższe koszty niż abonament za wszystkie stanowiska. W pojedynku połączeń międzynarodowych 8x8 oferuje w pakiecie to, co RingCentral sprzedaje osobno. Ważnym zastrzeżeniem jest to, że szeroko reklamowany pakiet 48 krajów w 8x8 jest dostępny w planie X4, a nie w podstawowym X2, który obejmuje 14 kierunków. Przed podjęciem decyzji warto zweryfikować aktualne listy krajów na stronach obu dostawców, ponieważ mogą one ulegać zmianom.

Obszar8x8RingCentralCloudTalk
Kraje z wliczonymi nielimitowanymi połączeniami14 w pakiecie X2, 48 w X4Tylko USA i KanadaNumery lokalne i bezpłatne w 160+ krajach
Pakiet SMS/wiadomości tekstowychNielimitowany, bez miesięcznego limitu25 / 100 / 200 na użytkownika/miesiąc w zależności od pakietu, potem opłaty za nadużycieMiędzynarodowe SMS-y i MMS-y powiązane z zasięgiem telefonicznym
Koszt dopasowania do szerszego obszaru połączeńW cenie, ale wymaga pakietu X4Numery międzynarodowe od około €5.99/użytkownika/miesiąc plus stawki minutoweW cenie pakietu, z lokalnym routingiem operatora
Międzynarodowe numery bezpłatneZazwyczaj rozliczane za minutę, nawet w planach nielimitowanychOd około €14.99/użytkownika/miesiąc plus jednorazowa opłata €25Numery bezpłatne dostępne w całym obszarze zasięgu
Najlepsze dopasowanie geograficzneZespoły dzwoniące głównie do Europy Zachodniej i regionu APACDziałalność na rynku krajowym w USA i KanadzieZespoły sprzedające na wielu rynkach, którym zależy na lokalnej obecności

Ceny 8x8 vs. RingCentral

Porównanie cen 8x8 i RingCentral wiąże się z nietypowym problemem: tylko jedna strona ujawnia swoje stawki. RingCentral publikuje ceny każdego pakietu; firma 8x8 wycofała publiczne cenniki w 2023 roku i obecnie wszystko wycenia indywidualnie. To sprawia, że każde zestawienie cen RingCentral i 8x8 składa się częściowo z faktów, a częściowo z szacunków – zaznaczyliśmy, które są które.

Ceny 8x8

  • Model wyceny: na zapytanie we wszystkich pakietach
    8x8 nie publikuje cenników. Każdy plan, zarówno UCaaS, jak i contact center, wymaga kontaktu z działem sprzedaży.
  • X2 (komunikacja zintegrowana): szacowana cena około €24/użytkownika/miesiąc
    Szacunki zewnętrzne i opinie użytkowników, a nie oficjalne dane. Nielimitowane połączenia do 14 krajów.
  • X4 (komunikacja zintegrowana): szacowana cena do €44/użytkownika/miesiąc
    Szacunki stron trzecich poparte niektórymi opiniami użytkowników. Rozszerza nielimitowany obszar do 48 krajów oraz dodaje analitykę dla przełożonych i monitorowanie połączeń.
  • Contact center (X6, X7, X8): tylko na zapytanie ofertowe, znacznie wyższa cena
    Zgłaszane stawki są znacznie wyższe od poziomów UCaaS za stanowisko.
  • Umowa: roczna lub wieloletnia, z możliwością negocjacji rabatów
    Zgłaszane rabaty różnią się w zależności od wielkości i okresu obowiązywania umowy, a ryzyko związane z wcześniejszym wypowiedzeniem jest realne.
Każda powyższa kwota 8x8 to szacunek firmy trzeciej poparty niektórymi opiniami i twierdzeniami użytkowników, a nie opublikowana cena, ponieważ 8x8 jej nie publikuje. Traktuj przedział od €24 do €44 jako ramy planowania i uzyskaj pisemną ofertę przed zaplanowaniem budżetu. Pełne zestawienie znajdziesz w naszym przewodniku po cenniku 8x8.

Cennik RingCentral

  • Core: €20/użytkownika/miesiąc przy rozliczeniu rocznym (€30 miesięcznie)
    Nielimitowane połączenia w USA i Kanadzie, IVR, kolejkowanie połączeń, wideo dla 100 osób. Brak automatycznego nagrywania połączeń, brak integracji z CRM, brak pulpitów analitycznych i 25 SMS-ów na użytkownika/miesiąc.
  • Advanced: €25/użytkownika/miesiąc przy rozliczeniu rocznym (€35 miesięcznie)
    Dodaje automatyczne nagrywanie połączeń, podsłuch i włączanie się do rozmów (whisper/barge), integracje z CRM (w tym Salesforce i HubSpot) oraz 100 SMS-ów na użytkownika/miesiąc.
  • Ultra: €35/użytkownika/miesiąc przy rozliczeniu rocznym (€45 miesięcznie)
    Dodaje nielimitowaną przestrzeń dyskową, pulę 10 000 bezpłatnych minut (toll-free), rozszerzoną analitykę oraz 200 SMS-ów na użytkownika/miesiąc.
  • Zestaw Customer Engagement: wycena indywidualna
    Pakiet Ultra plus dodatki Business SMS i Call Queues Boosters, do podstawowych zastosowań contact center.
  • Dodatki: RingCX od €65/agenta/miesiąc, AI Receptionist od €39
    Analityka, sztuczna inteligencja i funkcje contact center nie są wliczone w podstawową cenę za stanowisko.
Pakiet Advanced to absolutne minimum dla każdego zespołu pracującego z klientami, ponieważ Core nie oferuje nagrywania połączeń ani integracji z CRM. Pełne szczegóły znajdziesz w naszym zestawieniu cennika RingCentral, a funkcje AI opisaliśmy w recenzji RingCentral AI Receptionist.

Porównanie cen krok po kroku

Czytając tę tabelę porównawczą cen RingCentral i 8x8, pamiętaj o jednej kwestii: kolumna RingCentral zawiera ceny oficjalne, a kolumna 8x8 opiera się na szacunkach.

Kategoria cenowa8x8RingCentralCloudTalk
Przejrzystość cenTylko na zapytanie od 2023 rokuW pełni opublikowane na stronie internetowejOpublikowane ceny za użytkownika na stronie z cennikiem
Cena startowaSzacowana na około €24/użytkownika/miesiąc€20/użytkownika/miesiąc przy płatności rocznej (€30 miesięcznie)Od €25/użytkownika/miesiąc
Co zawiera pakiet startowyNielimitowane połączenia do 14 krajów, nielimitowane SMS-yPołączenia do USA i Kanady, IVR, kolejki, 25 SMS-ówNielimitowane połączenia przychodzące, kolejki połączeń, przekazywanie, nagrywanie
Koszt monitorowania połączeńPlan X4, szacowany do €44/użytkownika/miesiącAdvanced, €25/użytkownika/miesiącW cenie od średniego planu
Koszt zaawansowanej analitykiAnalityka dla przełożonych w planie X4Plany Advanced i UltraAnalityka w cenie, AI jako dodatek za €9/użytkownika/miesiąc
Koszt połączeń międzynarodowychW pakiecie z danym planemDodatki od około €5.99/użytkownika/miesiąc plus stawki za minutęW cenie planu
Zobowiązanie umowneRoczna lub wieloletnia, ryzyko opłaty za wcześniejsze rozwiązanieRoczna dla stawki promocyjnej; rozliczenie miesięczne kosztuje o €10 więcej za stanowiskoMiesięczna lub roczna, brak minimalnej liczby stanowisk

Cennik CloudTalk

Teraz porównaj to z przejrzystym i przewidywalnym cennikiem CloudTalk, dzięki czemu zawsze wiesz, za co płacisz.

Elastyczne plany cennikowe dostosowane do Twojego rozwoju

Porównaj nasze plany

Płać rocznie, oszczędź ponad 3 miesiące (≈ 30% taniej)
Płać miesięcznie, zrezygnuj w każdej chwili

Integracje 8x8 vs. integracje RingCentral

Jeśli chodzi o integracje 8x8 vs RingCentral, różnica wynosi mniej więcej pięć do jednego i jest to najbardziej widoczna strukturalna przewaga RingCentral.

Integracje 8x8

8x8 obsługuje około 60 natywnych integracji, obejmujących główne systemy CRM i helpdesk: Salesforce, Microsoft Teams, Slack, Zendesk, HubSpot i Microsoft Dynamics. Na szczególną uwagę zasługuje Microsoft Teams, w którym 8x8 obsługuje połączenia natywnie, a nie jako zewnętrzny moduł. Użytkownicy stale zgłaszają, że baza dostępnych aplikacji jest skromniejsza niż w RingCentral, zwłaszcza w przypadku systemów używanych na rynku amerykańskim, a integracje nienatywne wymagają wsparcia technicznego.

Integracje RingCentral

Katalog RingCentral obejmuje ponad 300 integracji, co stanowi najszerszą ofertę w tym porównaniu. Oprócz standardowych CRM-ów i helpdesków, obsługuje także amerykańskie narzędzia korporacyjne i branżowe, których 8x8 nie oferuje, dlatego system ten częściej wygrywa w przetargach w dużych organizacjach zorientowanych na rynek amerykański. Haczyk tkwi w podziale na pakiety: integracje z Salesforce i innymi CRM wymagają planu Advanced za €25/użytkownika/miesiąc, więc podstawowa stawka €20 Core nie jest ostateczną ceną dla zespołu potrzebującego integracji z CRM.

Porównanie możliwości integracji

Możliwości integracji8x8RingCentralCloudTalk
Liczba natywnych integracjiOkoło 60Ponad 300 aplikacji w kataloguPonad 100 popularnych integracji
Głębokość synchronizacji z CRMSalesforce i najważniejsze systemy CRM w wyższych planachGłęboka integracja, ale Salesforce wymaga planu AdvancedNatywna synchronizacja z Salesforce, HubSpot i innymi popularnymi systemami CRM
Microsoft TeamsNatywne dzwonienie wewnątrz Teams, duża zaletaWspierane przez katalog aplikacjiDostępna integracja z MS Teams
Dostępność lokalnych narzędzi z USASłabsza oferta w zakresie amerykańskich narzędzi korporacyjnych i branżowychNajsilniejsza spośród całej trójkiObejmuje najpopularniejsze systemy CRM, helpdesk oraz narzędzia do automatyzacji sprzedaży
Dostęp deweloperski i APIInterfejsy API komunikacyjne w modelu płatności za użyciePubliczne API i webhookiPubliczne API, webhooki oraz Zapier
Automatyzacja procesówDostępna w wyższych planachPrzez katalog aplikacji i dodatkiWbudowana automatyzacja procesów bez użycia kodu

Bezpieczeństwo i zgodność z przepisami: 8x8 vs. RingCentral

W tym obszarze oba rozwiązania są najbardziej zbliżone do siebie i to tutaj powszechne przekonanie okazuje się błędne. Oba systemy szczegółowo dokumentują zgodność z przepisami i żaden z nich nie ma istotnych braków w stosunku do drugiego w przypadku standardowego, regulowanego wdrożenia.

Bezpieczeństwo i zgodność z przepisami 8x8

  • Umowy HIPAA BAA w standardzie
    Umowy o poufności danych medycznych (BAA) są dołączane do umowy, a nie oferowane jako płatny dodatek, co jest rzadkością w tej kategorii.
  • Autoryzacja FedRAMP Moderate
    Istotne, jeśli sprzedajesz usługi do sektora publicznego w USA — to wyróżnik, którym RingCentral się nie chwali.
  • Redakcja PCI w nagraniach połączeń
    Dane kart płatniczych są usuwane z nagrań bez konieczności tworzenia dedykowanych rozwiązań, co jest przydatne dla każdego zespołu przyjmującego płatności przez telefon.
  • Certyfikaty RODO i ISO
    Standardowa zgodność z przepisami, z czasem sprawności (uptime) dla poszczególnych regionów publikowanym na stronie zaufania 8x8. Przed podpisaniem umowy warto zweryfikować aktualną listę certyfikatów.

Bezpieczeństwo i zgodność w RingCentral

  • Certyfikacja HITRUST CSF
    Specyficzna dla branży medycznej certyfikacja, która wykracza poza samą samodeklarację zgodności z HIPAA. Jest dostępna do pobrania z publicznego portalu zaufania.
  • SOC 2 Typ II i SOC 3
    Coroczne audyty zewnętrzne, przy czym raport SOC 2+ mapuje mechanizmy kontrolne bezpośrednio na reguły bezpieczeństwa HIPAA.
  • ISO 27001, 27017, 27018 i 22301
    Pełna certyfikacja w zakresie bezpieczeństwa informacji, kontroli chmury, prywatności w chmurze oraz ciągłości działania.
  • Podpisane umowy BAA dla klientów z sektora medycznego
    Dostępne dla podmiotów objętych regulacjami, wraz z mechanizmami kontrolnymi FINRA i zgodnością z PIPEDA.

Porównanie bezpieczeństwa i zgodności

Bezpieczeństwo i zgodność8x8RingCentral
RODOTakTak
SOC 2Tak, zweryfikuj aktualny typ atestacjiSOC 2 Typ II i SOC 3, opublikowane
Certyfikaty ISOCertyfikacja ISO, zweryfikuj aktualny zakresISO 27001, 27017, 27018 i 22301
HIPAAUmowy BAA w standardzie w umowie głównejUmowy BAA dla klientów z sektora medycznego oraz HITRUST CSF
Specyficzne dla branżyFedRAMP Moderate, maskowanie danych PCI w nagraniachZgodność z FINRA, PIPEDA, PCI SAQ-D
SzyfrowanieSzyfrowanie danych w transmisji w standardzieSzyfrowanie danych w transmisji w standardzie
SSO / SAMLObsługiwane, potwierdź zakres w zależności od pakietuObsługiwane, potwierdź zakres w zależności od pakietu
Dostęp do dowodów zgodnościStrona zaufania z czasem sprawności (uptime) dla poszczególnych regionówPubliczny portal zaufania z raportami gotowymi do pobrania

Warto sprostować powszechne twierdzenie:

Często spotkasz się z porównaniami sugerującymi, że RingCentral dokumentuje zgodność z HIPAA mniej przejrzyście niż 8x8. To nieprawda. RingCentral publikuje certyfikaty HITRUST CSF, raporty SOC 2 Typ II powiązane z regułami bezpieczeństwa HIPAA oraz podpisane umowy BAA dla klientów z sektora medycznego — wszystko to jest łatwo dostępne na ich portalu zaufania. Obaj dostawcy są w tej kwestii wiarygodni. Rzeczywista różnica polega na tym, że 8x8 domyślnie dołącza umowy BAA do każdego kontraktu, natomiast RingCentral ogranicza je tylko do klientów z branży medycznej. Jeśli szukasz trzeciej opcji z zachowaniem zgodności z przepisami, CloudTalk zapewnia obsługę RODO, SOC 2 Typ II oraz narzędzia zgodne z HIPAA we wszystkich swoich planach.

Użyteczność i wsparcie: 8x8 vs. RingCentral

Użyteczność i wsparcie w 8x8

  • Prostota od samego początku: recenzenci regularnie chwalą konfigurację systemu i przepływu połączeń jako bardzo intuicyjną, a w rankingach G2 8x8 wygrywa z RingCentral pod względem łatwości administracji.
  • Wsparcie 24/7 we wszystkich planach: zgłoszenia internetowe, czat i pomoc telefoniczna są dostępne na każdym poziomie subskrypcji, a nie tylko w najwyższym pakiecie.
  • Słabym punktem jest stabilność wsparcia: czas reakcji bywa nierówny, a niektóre zgłoszenia czekają na rozwiązanie ponad 48 godzin.
  • Skargi na niezawodność aplikacji mobilnej: rozłączanie połączeń przy zmianie sieci oraz opóźnione powiadomienia push pojawiają się na tyle często, że warto przetestować je podczas okresu próbnego.

Użyteczność i wsparcie w RingCentral

  • Porównywalnie łatwa konfiguracja: G2 ocenia oba narzędzia podobnie pod kątem wdrożenia, a użytkownicy RingEX chwalą prostotę zmiany ustawień.
  • Nieco niższe oceny za łatwość zarządzania: w bezpośrednich porównaniach na G2 RingCentral ustępuje 8x8 pod względem administracji i jakości wsparcia.
  • Więcej opcji do skonfigurowania: duża liczba planów, dodatków i integracji daje ogromną elastyczność, ale też zwiększa stopień skomplikowania.
  • Zapisy w umowach bywają problematyczne: w dyskusjach użytkowników regularnie przewija się temat automatycznego odnawiania umów i naliczania opłat za dodatki, dlatego dokładnie przeczytaj warunki przedłużenia.

Porównanie użyteczności

Kategoria8x8RingCentral
Czas wdrożeniaSzybki, platforma opisywana jako prosta od samego początkuSzybki przy standardowych przepływach, dłuższy przy konfiguracji dodatków
Łatwość administracjiWyżej oceniana w bezpośrednich porównaniach na G2Duże możliwości, ale wymaga więcej konfiguracji
Jakość wsparciaOceniana nieco wyżej na G2, ale stabilność i czas reakcji bywają różneSzybka pomoc w przypadku contact center; mieszane opinie w pakietach RingEX
Dostępność wsparcia24/7 we wszystkich planach24/7 we wszystkich planach
Reputacja jakości połączeńStabilna, głównym problemem bywa niestabilność aplikacji mobilnejStabilna, główną barierą bywa skomplikowana administracja
SkalowalnośćUCaaS i CCaaS w ramach jednej umowySzczegółowe pakiety i dedykowane rozwiązanie RingCX dla contact center

Perspektywa CloudTalk:

Obie platformy wymagają pójścia na kompromis między globalnym zasięgiem a lokalnymi możliwościami i przejrzystością cen. CloudTalk łączy numery lokalne w ponad 160 krajach, natywną synchronizację z CRM oraz przejrzyste ceny za użytkownika na jednej platformie — a wszystko to z użyciem tego samego Kreatora Przepływu Połączeń, z którego korzysta cały Twój zespół.

Reviews

Zyskaj lokalne numery telefonów, którym zaufają Twoi klienci.

Nie trać szansy na rozmowę tylko dlatego, że odbiorca nie rozpoznał lub nie zaufał numerowi.

Opinie o 8x8 vs. RingCentral na portalu G2

G2 to najpopularniejsza platforma z opiniami użytkowników o oprogramowaniu B2B, a starcie między 8x8 i RingCentral jest o wiele bardziej wyrównane, niż sugeruje większość zestawień. Porównując bezpośrednio flagowe systemy telefoniczne, oba mogą pochwalić się remisem na poziomie 4.2/5: 8x8 Work na podstawie ponad 818 recenzji oraz RingEX na podstawie ponad 1 300 ocen. W przypadku rozwiązań dla contact center ponownie mamy remis — 4.1/5 (8x8 Contact Center z 235 opiniami vs RingCentral Contact Center ze 185 ocenami). Różnice tkwią w szczegółach ocen cząstkowych, a nie w gwiazdkach: 8x8 wypada lepiej pod kątem łatwości administracji i jakości wsparcia, natomiast RingEX zdobywa lepsze noty za ogólny wynik G2 Score oraz szeroką gamę integracji. Przed podjęciem decyzji sprawdź aktualne dane, ponieważ liczba opinii zmienia się z miesiąca na miesiąc.

Warto zwrócić uwagę, jak te systemy są porównywane w innych miejscach: niektóre publikacje zestawiają ze sobą system telefoniczny 8x8 Work z rozwiązaniem RingCentral Contact Center (dedykowanym dla biur obsługi) i wskazują przewagę 8x8. To błąd metodologiczny. Prawidłowe porównanie to zestawienie 8x8 Work z RingEX oraz 8x8 Contact Center z RingCentral Contact Center — w obu tych przypadkach wyniki są na identycznym poziomie.

Porównanie ocen na G2

Kategoria oceny8x8RingCentral
Ocena systemu telefonicznego4.2/5 (8x8 Work)4.2/5 (RingEX)
Liczba opinii o systemie telefonicznymPonad 818 opiniiPonad 1 300 opinii
Ocena contact center4.1/5 (235 opinii)4.1/5 (185 opinii)
Profil oceniających58.6% małe firmy57.8% małe firmy
Najczęściej chwalone elementyŁatwość obsługi, prosta konfiguracja, połączenia międzynarodowe, jakość połączeńSpójne środowisko dla połączeń, czatu i wideo, łatwość zarządzania, szeroki wybór integracji
Najczęstsze zastrzeżeniaNiespójne czasy reakcji wsparcia, niestabilność aplikacji mobilnej, niejasny cennikLimity SMS-ów, blokowanie funkcji w zależności od planu, skomplikowane rozliczenia za dodatki i odnowienia umów
Przewaga w ocenie cząstkowejŁatwość administrowania i jakość wsparciaOgólna ocena na G2 i zakres integracji

Co prawdziwi użytkownicy mówią o 8x8 na G2

W zweryfikowanych opiniach o 8x8 Work powtarzają się trzy główne wątki:

  • Prostota to podstawa. Recenzenci opisują platformę jako intuicyjną i niezawodną w codziennych połączeniach oraz komunikacji zespołowej, dzięki czemu nowi pracownicy mogą z niej korzystać bez długiego wdrożenia.
  • Połączenia międzynarodowe są wyraźnie chwalone. Firmy działające globalnie podkreślają, że brak konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi do rozmów zagranicznych był głównym powodem wyboru 8x8.
  • Wsparcie techniczne rozwiązuje problemy, choć czasem to trwa. Kilku recenzentów wspomina o trudnościach z integracją z Salesforce, które support ostatecznie rozwiązał, ale wymagało to wielokrotnego kontaktu.
Embedded image
Opinia użytkownika o 8x8 Work na G2
Przeczytaj pełną recenzję

Co prawdziwi użytkownicy mówią o RingCentral na G2

A oto trzy wnioski ze zweryfikowanych opinii o RingEX:

  • Konsolidacja przyciąga klientów. Recenzenci cenią sobie posiadanie połączeń telefonicznych, komunikatora, SMS-ów i wideo w jednej platformie zamiast ciągłego przełączania się między aplikacjami.
  • Administracja zbiera pochwały, nie tylko samo użytkowanie. Administratorzy szczególnie chwalą to, jak prosta jest zmiana ustawień i zarządzanie całym systemem, co jest rzadkością w tej kategorii.
  • Haczyki w umowach to główny powód do narzekań. Warunki automatycznego odnowienia, opłaty za zgodność SMS oraz rozliczenia za dodatki pojawiają się regularnie i warto się z nimi dokładnie zapoznać przed podpisaniem umowy.
Embedded image
Opinia użytkownika o RingEX na G2
Przeczytaj pełną recenzję
Reviews

CloudTalk ma tysiące pozytywnych opinii. Przecież wszyscy nie mogą się mylić, prawda?

CloudTalk ma ocenę 4.4/5 na G2 na podstawie ponad 1,702 zweryfikowanych recenzji. Przekonaj się osobiście.

Opinie o 8x8 vs RingCentral na Reddicie

Dyskusje społeczności ujawniają to, co portale z opiniami często wygładzają. Wzorce te różnią się od ocen gwiazdkowych w bardzo przydatny sposób.

Co prawdziwi użytkownicy mówią o 8x8 na Reddicie

  • Obszar połączeń międzynarodowych to powód, dla którego klienci zostają. Wątki o 8x8 często wracają do zespołów, dla których połączenia z Europą lub regionem APAC w innych systemach kosztowałyby więcej za samą minutę niż cały kontrakt z 8x8.
  • Niejasny cennik to powód, dla którego ludzie się wahają. Najczęstszą frustracją jest brak możliwości porównania oferty 8x8 z konkurencją bez wcześniejszego umówienia się na rozmowę handlową.
  • Prostota zarządzania ma swoich obrońców. Użytkownicy, którzy przeszli z RingCentral, często wskazują na łatwiejszy w obsłudze panel administracyjny jako kluczowy powód zmiany.
Embedded image
Wątek o 8x8 na Reddicie
Przeczytaj cały wątek

Co prawdziwi użytkownicy mówią o RingCentral na Reddicie

  • Limity SMS-ów to powracające zaskoczenie. Zespoły dowiadują się o limicie 25 wiadomości w pakiecie Core dopiero po wdrożeniu systemu, co zmusza je do przejścia na wyższy plan lub płacenia za każdą wiadomość.
  • Warunki umów budzą niepokój. Automatyczne odnawianie i ukryte opłaty, zwłaszcza związane z rejestracją zgodności SMS, to najczęściej powtarzające się ostrzeżenia w wątkach o RingCentral.
  • Bogata biblioteka integracji utrzymuje platformę na listach życzeń. Zespoły korzystające na co dzień z Salesforce, ServiceNow czy helpdesku zgodnie twierdzą, że baza aplikacji w pełni uzasadnia cenę.
Embedded image
Wątek o RingCentral na Reddicie
Przeczytaj cały wątek

Zalety i wady 8x8 vs zalety i wady RingCentral

Szybkie podsumowanie obu platform: w czym są mocne, a czego im obecnie brakuje.

Zalety i wady 8x8

ZaletyWady
Nielimitowane połączenia międzynarodowe do 14 krajów w planie X2 i do 48 w planie X4Brak publicznego cennika; każdy plan wymaga rozmowy z działem sprzedaży
Nielimitowane SMS-y bez miesięcznych limitów na użytkownikaSzeroko reklamowane połączenia do 48 krajów są dostępne tylko w planie X4, nie w standardzie
Zgodność z HIPAA BAA w standardzie, plus FedRAMP Moderate i ukrywanie danych PCIOkoło 60 natywnych integracji w porównaniu do ponad 300 w RingCentral
UCaaS i CCaaS na jednej umowie ze wspólną historią klientaTrudno oszacować rzeczywisty koszt w pierwszym roku z powodu dodatkowych opłat regulacyjnych i nadwyżkowych
Wyższa ocena niż RingCentral na G2 pod kątem łatwości administrowaniaNiespójny czas reakcji wsparcia technicznego, skargi na stabilność aplikacji mobilnej
Spotkania wideo dla maksymalnie 500 uczestników z publikowanymi danymi o dostępności dla poszczególnych regionów

Zalety i wady RingCentral

ZaletyWady
W pełni jawne ceny na poziomie €20, €25 i €35 za użytkownika/miesiąc przy płatności rocznejSMS-y limitowane odpowiednio do 25, 100 i 200 na użytkownika/miesiąc, potem naliczane są dodatkowe opłaty
Ponad 300 aplikacji w katalogu, najbogatszy ekosystem integracji w USAUzyskanie takiego samego zasięgu połączeń międzynarodowych jak w 8x8 wymaga płatnych dodatków
Wbudowany funkcjonalny czat zespołowy, udostępnianie plików i zarządzanie zadaniamiW najniższym planie (Core) brakuje nagrywania rozmów, integracji z CRM i paneli analitycznych
Elastyczne plany, dzięki czemu płacisz dokładnie za te funkcje, których potrzebujeszMinuty na numery bezpłatne (toll-free) są współdzielone i limitowane na każdym poziomie, bez opcji nielimitowanej
Certyfikaty zgodności dostępne do pobrania, w tym HITRUST CSF i SOC 2 Type IINieco niższe oceny cząstkowe na G2 za jakość wsparcia i łatwość administrowania
Większa baza recenzji – ponad 1 300 opinii o RingEX na platformie G2
Reviews

...lub wybierz trzecią opcję i zapomnij o kompromisach.

Globalny zasięg połączeń, natywna synchronizacja z CRM i przejrzysty cennik za użytkownika w jednej platformie. Wypróbuj za darmo przez 14 dni, bez podawania karty.

Która platforma pasuje do Twojego zespołu?

Dopasowanie zależy od potrzeb w zakresie połączeń międzynarodowych, wielkości zespołu, lokalizacji oraz tego, czy ważniejsza jest przejrzystość cen, czy globalny zasięg – nie od tego, która platforma jest „lepsza”. W przypadku porównania 8x8 i RingCentral pod kątem małych firm decydującym czynnikiem jest zazwyczaj to, czy dzwonisz za granicę: dziesięcioosobowy zespół działający tylko w USA łatwiej zaplanuje budżet z RingCentral, podczas gdy taki sam zespół z klientami w Europie zyska więcej dzięki pakietowi połączeń międzynarodowych w 8x8.

8x8 to świetny wybór dla...RingCentral to świetny wybór dla...
Zespołów rozproszonych po całym świecie, które codziennie wykonują połączenia międzynarodoweZespołów działających głównie na rynku amerykańskim, zwłaszcza powyżej 50 stanowisk
Firm z dużą ilością wysyłanych wiadomości tekstowych, które szybko przekroczyłyby limity SMSZespołów, które potrzebują jasnego, publicznego cennika do zatwierdzenia budżetu
Nabywców z sektora medycznego i publicznego, którzy wymagają umów BAA i standardu FedRAMPOrganizacji korzystających z rozbudowanego pakietu narzędzi korporacyjnych w USA, które chcą zintegrować
Zespołów, które cenią prosty panel administracyjny bardziej niż szczegółową kontrolę nad planamiWdrożeń opartych głównie o call center, wymagających szczegółowych poziomów analityki
Firm konsolidujących system UCaaS i call center w ramach jednej umowyZespołów używających systemu telefonicznego jako głównego narzędzia do współpracy wewnątrz firmy

8x8 vs RingCentral: Werdykt

Czy 8x8 jest lepsze niż RingCentral? Patrząc na fakty – nie, i na odwrót również. Te dwa flagowe produkty mają identyczną ocenę 4.2/5 na platformie G2, oba działają na rynku od ponad dwóch dekad i oba świetnie poradzą sobie z obsługą Twojej telefonii firmowej. Wybór sprowadza się do przejrzystości budżetu, potrzeb integracji i planów rozwoju, a nie samej jakości platformy.

Wybierz 8x8, jeśli…

  • Dzwonisz za granicę każdego dnia i wolisz pakiet połączeń międzynarodowych zamiast rachunków za każdą minutę
  • Wysyłasz duże ilości SMS-ów i nie chcesz stale kontrolować limitów wiadomości na użytkownika
  • Potrzebujesz zgodności z HIPAA BAA, FedRAMP Moderate lub ukrywania danych PCI bez dodatkowych negocjacji cenowych
  • Chcesz mieć system UCaaS i call center na jednej umowie i ze wspólną bazą kontaktów
  • Nie posiadasz dedykowanego zespołu IT i szukasz prostszego w obsłudze panelu administracyjnego
  • Nie przeszkadza Ci przejście przez proces ofertowania, aby poznać ostateczną cenę

Wybierz RingCentral, jeśli…

  • Działasz głównie w USA i Kanadzie, gdzie nielimitowane połączenia w pełni zaspokoją Twoje potrzeby
  • Potrzebujesz publicznie dostępnego cennika, który możesz wpisać do budżetu bez kontaktu z działem sprzedaży
  • Korzystasz z rozbudowanego ekosystemu narzędzi biznesowych w USA i potrzebujesz integracji z każdym z nich
  • Chcesz mieć czat zespołowy, pliki i zadania w tym samym narzędziu, co system telefoniczny
  • Wolisz elastyczne, mniejsze plany, aby płacić tylko za te funkcje, z których faktycznie korzystasz
  • Potrzebujesz gotowych certyfikatów zgodności do szybkiego przejścia audytu bezpieczeństwa

Podsumowanie:

Obie platformy są świetne w tym, do czego zostały stworzone. Decydującym czynnikiem jest to, jak dużego zasięgu międzynarodowego potrzebujesz i jak ważna jest dla Ciebie przejrzystość cen, a nie to, który produkt jest lepszy. Jeśli żadne z tych rozwiązań Ci nie odpowiada – nieprzejrzyste ceny 8x8 lub limity SMS i płatne dodatki międzynarodowe w RingCentral – CloudTalk oferuje numery lokalne w ponad 160 krajach z w pełni jawnym cennikiem za użytkownika i natywną synchronizacją CRM na jednej platformie. Zobacz, jak wypada w naszym zestawieniu alternatyw dla 8x8.

Reviews

Lub wybierz CloudTalk, aby rozwinąć swój biznes.

Globalny zasięg, natywna synchronizacja z CRM i przejrzysta cena na stronie internetowej, wdrożone do Twojego przepływu pracy od pierwszego dnia.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące 8x8 vs RingCentral

Żadne z nich nie jest uniwersalnie lepsze, a na G2 oba flagowe produkty mają remisową ocenę 4.2/5, przy czym 8x8 Work ma ponad 818 opinii, a RingEX ponad 1300. 8x8 wygrywa pod względem połączeń międzynarodowych, nielimitowanych SMS-ów i standardowych umów HIPAA BAA. RingCentral wygrywa dzięki jawnym cenom, ponad 300 integracjom i czatowi zespołowemu. Wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb lub sprawdź alternatywę dla 8x8, która łączy obie te zalety.

RingCentral jest łatwiejszy do oceny, ponieważ publikuje swoje ceny: €20, €25 i €35 za użytkownika miesięcznie przy rozliczeniu rocznym. 8x8 wycofało publiczne cenniki w 2023 roku, a szacunki zewnętrzne plasują plan X2 w okolicach €24, wzrastając do około €44 za X4. To, czy 8x8 jest tańsze w praktyce, zależy od tego, ile zapłacisz w RingCentral za połączenia międzynarodowe i dodatkowe pakiety SMS.

Zdecydowanie 8x8. Nielimitowane połączenia wychodzące obejmują 14 krajów w planie X2 i 48 krajów w planie X4, co jest wliczone w cenę. Nielimitowane połączenia w RingCentral obejmują tylko USA i Kanadę, a dorównanie zasięgowi 8x8 wymaga dokupienia numerów międzynarodowych od około €5.99/użytkownika/miesiąc plus stawek minutowych. Pamiętaj, że pakiet 48 krajów w 8x8 wymaga planu X4, a międzynarodowe numery bezpłatne (toll-free) u obu operatorów zazwyczaj i tak są rozliczane minutowo.

8x8 oferuje nielimitowane wiadomości tekstowe bez miesięcznego limitu. RingCentral rozlicza je ilościowo: 25 wiadomości na użytkownika miesięcznie w planie Core, 100 w Advanced i 200 w Ultra, z opłatami za nadwyżkę od około €0.01 za wiadomość. Dla każdego zespołu, który wysyła przypomnienia o spotkaniach lub prowadzi kampanie SMS-owe, ta różnica sama w sobie decyduje o wyniku porównania.

RingCentral, oferując około pięć razy więcej: ponad 300 aplikacji w katalogu w porównaniu do około 60 natywnych integracji w 8x8. Haczyk tkwi w podziale na pakiety, ponieważ integracje z Salesforce i innymi systemami CRM wymagają planu Advanced za €25/użytkownika/miesiąc zamiast planu Core. Kontrą ze strony 8x8 jest natywne dzwonienie przez Microsoft Teams, które działa tam lepiej niż w RingCentral.

Oba rozwiązania są zgodne, a różnica tkwi w sposobie pakowania usług, a nie w stopniu zabezpieczeń. 8x8 standardowo dołącza umowy BAA (Business Associate Agreements) do kontraktu i dodaje certyfikat FedRAMP Moderate. RingCentral posiada certyfikat HITRUST CSF, zgodność z SOC 2 Type II powiązaną z zasadami bezpieczeństwa HIPAA oraz podpisuje umowy BAA dla klientów z sektora medycznego. Porównania sugerujące, że RingCentral gorzej dokumentuje zgodność z HIPAA, są nieprawdziwe.

To zależy od lokalizacji geograficznej. Mała firma działająca na rynku amerykańskim zazwyczaj wybierze RingCentral, ponieważ cena €20/użytkownika/miesiąc jest jawna i łatwa do zaplanowania w budżecie, a plan Core obejmuje nielimitowane rozmowy w USA i Kanadzie. Mała firma z klientami za granicą zyska więcej dzięki pakietowi międzynarodowemu w 8x8, o ile jest gotowa na rozmowę z działem sprzedaży w celu uzyskania wyceny.

Są na tym samym poziomie. Porównując bezpośrednio, 8x8 Work i RingEX mają ocenę 4.2/5, a 8x8 Contact Center i RingCentral Contact Center po 4.1/5. Porównania wykazujące przewagę 8x8 zazwyczaj zestawiają system telefoniczny 8x8 z produktem contact center od RingCentral. 8x8 ma jednak minimalną przewagę w ocenach cząstkowych za łatwość administracji i jakość wsparcia.

To zależy od tego, co zniechęciło Cię do RingCentral. Jeśli były to limity SMS-ów lub płatne dodatki międzynarodowe, 8x8 rozwiązuje oba te problemy. Jeśli chcesz mieć zarówno globalny zasięg, jak i jawny cennik, CloudTalk oferuje numery lokalne w ponad 160 krajach z natywną synchronizacją z CRM już od €25/użytkownika/miesiąc. Nasz przewodnik po alternatywach dla RingCentral opisuje pełną listę polecanych opcji.

Tak. Twoje numery należą do Ciebie, a przenoszenie numerów pozwala na ich transfer między dostawcami. Pozostaw starą usługę aktywną do momentu zakończenia procesu przenoszenia, aby dzwoniący nadal mogli się z Tobą skontaktować. Skonfiguruj schematy połączeń na nowej platformie w trakcie trwania procesu i zarezerwuj od dwóch do czterech tygodni na formalności u operatora.